Ziya Selçuk'un Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aday Mı Olacak?

Ziya Selçuk'un Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aday Mı Olacak?

Ziya Selçuk'un Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aday Mı Olacak?

Türkiye'nin geçmiş Milli Eğitim Bakanlarından biri olan Ziya Selçuk, Ak Parti hükümetinin en saygın bakanlarından biri olarak hatırlanıyor. Ancak, Ziya Selçuk'un yerel seçimlerde Ak Parti'nin Ankara adayı olup olmayacağı merak konusu. Detaylar haberimizde...

Ziya Selçuk, 21 yıllık bir dönemde Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yaptığı süre boyunca unutulmaz bir isim oldu. Hala yapılan anketlerde, açık ara farkla en sevilen bakan olarak öne çıkarken, Selçuk'un bakanlık görevinden sonra aktif bir siyasi pozisyonda bulunmadığı biliniyor. Ancak kulislerde, Ziya Selçuk'un Ak Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilebileceği konuşuluyor.

Ak Parti'nin Gözde İsmi: Ziya Selçuk

Ziya Selçuk'un adaylığı, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev yapan Prof. Süleyman Yılmaz tarafından da değerlendirildi. Yılmaz, Ziya Selçuk'un bakanlık döneminde rahat bir şekilde görev yaptırılmadığını ima ederek, Selçuk'un bu önemli görevi kabul etmemesi gerektiğini düşündüğünü sosyal medya hesabında ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.