AFAD uyardı: 9 ilde yarın kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

AFAD uyardı: 9 ilde yarın kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

AFAD uyardı: 9 ilde yarın kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Mevsim gecikti. Geciken mevsim sonucunda kar yağışları da geç etkili olmaya başladı. Nisan ayına girecek olmamıza rağmen kar yağışı haberleri hızla gelmeye devam ediyor. Bugün onlarca ilde kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. AFAD yarın için kar yağışı konusunda uyardı. İşte o iller:

AFAD yaptığı açıklamada 31 Mart Cuma günü için şu ifadeleri kullandı:

''Muş'ta kuvvetli; Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksek kesimleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt’te yoğun kar yağışı bekleniyor.''

AFAD ayrıca: 'Vatandaşlarımızın ulaşımda aksama, buzlanma ve don, tipi ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Okullar tatil edilecek mi?

2578558-1200x627.jpg

Yarın 9 ilde kar yağışı bekleniyor. Okulların tatil edilmesi kararı Valilikler tarafından veriliyor. Henüz resmi bir tatil açıklaması yapan Valilik yok. Konu hakkında resmi açıklama geldiğinde sitemizden takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.