Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de canlı yayında soruları yanıtladı. Üniversitelerdeki eğitimle alakalı açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Online eğitim devam edecek mi?

Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

''Bu konuyla ilgili YÖK'e gerekli talimatları verdik. YÖK te bu süreç içerisinde yüz yüze eğitimle alakalı nasıl covid döneminde online şekilde işi götürdük. Tabi burada inşallah uzun bir süre olmayacak ama şu anda diyoruz ki online sistemle şu anda devam edelim. KYK'lar bizim çok işimizi görüyor. Burada bir güven var. Ben Osmaniye'de yurda gittim orda baktım vatandaşlarım oraya yerleşmişler. Yemek her şey orada çıkıyor. Çocuklar için abur cuburlar da var. Herhangi bir ücret vs yok. Onlarla birlikte yemeğimizi yedik. Bir defa yurt binası güven veriyor. Vatandaşlarımda da güven var. Şartlar yeniden elverişli olursa uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimin harmanlandığı hibrit eğitim sistemine elbette yönelecektir. Devamlı YÖK başkanıyla irtibat halindeyiz. Yüz yüze eğitim ile online tabiki mukayese edilemez.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum