Demirel: YHS'nin kaldırılması için bir talimat yeterlidir

Demirel: YHS'nin kaldırılması için bir talimat yeterlidir

Demirel: YHS'nin kaldırılması için bir talimat yeterlidir

Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılmasına yönelik talepler devam ederken, YHS'nin kaldırılması gerektiği ve YHS'nin kaldırılması için toplu sözleşme görüşmelerinin beklenmesine gerek olmadığı ve YHS'nin tek talimatla kaldırılmasının mümkün olduğu TESÇ SEN Genel Başkanı Ümit Demirel tarafından gündeme getirildi.

TEÇ SEN Genel Başkanı Ümir Demirel'in YHS'nin kaldırılmasına yönelik açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere; 1965 yılında ve sonrasında okul ve devlet kurumlarının tamamı, hastane v.b. tüm kamu kurum ve kuruluşları sobalı iken Yardımcı Hizmetler Sınıfına ihtiyaç vardı. 1965 yılından bugüne kadar yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan tüm kadrolarımız görevini tüm zorluklara rağmen yerine getirmiştir.

58 yıldır devam eden, görev ve sorumluluk bilinciyle üstün gayretler gösteren, eksik personel istihdamına rağmen aşırı iş yükünü karşılayan ve geleceğe dönük hiçbir iyileştirmeden yararlanmayan ve devlet memurları içinde en düşük ücretini alan, eğitimlerini tamamladığı halde yükselmeleri için sınavların açılmasını bekleyen Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ile ilgili mücadelemizi BASK/TEÇ-SEN olarak başarıyla sonuçlandırdığımız halde "Ağustos 2023 Toplu Sözleşme Masasında çözelim!" diyerek bu sorunun çözümünü öteleyenlerin tek hedefi "BEN ÇÖZDÜM" diyebilmektir.

Biz Bu Meseleye Bencil Bakmıyoruz. Çorbada Kimin Katkısı varsa Kamu Çalışanları adına Teşekkür Ederiz. Çorbada katkısı olanları da olmayanları da çok iyi biliyoruz.

BASK/TEÇ-SEN olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması bizim ve kamu çalışanlarının en büyük hayalidir. Bu hayalimizin gerçekleşmesi için Ağustos Ayını yani Toplu İş Sözleşme Masasını beklemeye gerek yoktur. Tıpkı 3600 Ek Göstergenin 1.Dereceye Gelen Herkese verileceğinin açıklandığı gibi Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması İçin de "BİR TALİMAT" Yeterlidir.

Ümit DEMİREL-Genel Başkan


TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası BASK-Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.