Depremzedelerle dalga geçen 3 şüphelinin ikisi tutuklandı!

Depremzedelerle dalga geçen 3 şüphelinin ikisi tutuklandı!

Depremzedelerle dalga geçen 3 şüphelinin ikisi tutuklandı!

6 Şubat sabahı gece 4 civarı Kahramanmaraş ve çevre illerde 7.7 ve 6.5 in üzerinde artçı depremler meydana geldi. Olayın sabahında ise bir başka fay hattında 7.6 şiddetinde sallanırken bölgede adeta bir felaket yaşandı. Ülkemizin hem tüm doğu kesimleri sallanırken utanç verici olay yaşandı.

Yaşanan büyük depremde enkaz altında kalan binlerce vatandaşın kurtarılmayı beklediği anlarda bir Discord grubundaki kişilerin, enkaz altında kalanları arayarak, 'seni kurtarmaya geliyoruz' şeklinde oyalayıp dalga geçtiği ve kendi aralarında gülüp eğlendiği görüntüler ciddi tepki aldı.Yetkililer bu görüntülerin üstüne harekete geçti. Şüpheliler Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Düzenlenen operasyonun ardından mahkemeye sevk edilen 3 şüphelinin ikisi tutuklandı. Diğer şüpheli ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.