Hibrit Eğitim Nedir? Hibrit eğitim nasıl olur? Harmanlaşmış eğitim modeli

Hibrit Eğitim Nedir? Hibrit eğitim nasıl olur? Harmanlaşmış eğitim modeli

Hibrit Eğitim Nedir? Hibrit eğitim nasıl olur? Harmanlaşmış eğitim modeli

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük deprem sonrası üniversiteler uzaktan eğitime geçti. Üniversiteler yüz yüze mi yoksa online şekilde olacak sorusunun cevabı uzun süredir aranıyor.

Konu hakkında YÖK Başkanı Erol Özvar açıklama yaptı.

YÖK Başkanı Erol Özvar, 3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıkladı.

Hibrit eğitim nedir?

Hibrit eğitim, yüz yüze eğitim ile online eğitimin bir arada yürütüldüğü eğitim modelidir. Destekleme amaçlı yüz yüze eğitime ek olarak teknolojiden yararlanarak uzaktan eğitimin de verilmesi demektir. Harmanlanmış öğrenme geleneksel eğitimi desteklemek amacıyla teknolojik materyallerin kullanılması olarak düşünülmemelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde üniversitelerin açılmasıyla alakalı bu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu konuyla ilgili YÖK'e gerekli talimatları verdik. Şu anda diyoruz ki online sistemle biraz daha devam edelim. Şu anda yurtlarımız bizim çok işimizi görüyor. Bir defa yurt binası güven veriyor.

Şartlar yeniden süratle elverişli olursa hibrit eğitim seçeneği tabii ki değerlendirilecektir. Bunun için öncelikle depremzede vatandaşlarımızın güvenle ve huzurla barınabilecekleri kapasitenin oluşturulması gerekiyor.

Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. YÖK başkanımızla irtibat halindeyiz. Gereken adımların atılmasını da sağlayacağız. Yüz yüze eğitimle online eğitim tabii ki mukayese edilemez."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.