İktidara yakın gazeteci söyledi. Kabine değişikliği yolda!

İktidara yakın gazeteci söyledi. Kabine değişikliği yolda!

İktidara yakın gazeteci söyledi. Kabine değişikliği yolda!

Ak Parti kulislerini yakından takip eden Abdulkadir Selvi, kabine değişikliğiyle ilgili bir yazı kaleme aldı...

K Parti seçim sürecine son hız devam ediyor. İl ve ilçe teşkilatlarına "Milletvekili adayı olacaksanız hemen istifa edin" yazısının gitmesinin akabinde AK Parti'de hareketli günler yaşanıyor.

Abdulkadir Selvi, "AK Parti’de milletvekili listelerinde değişiklikler bekleniyor. Ama bu yüzde 60-70 seviyesinde değil. Yüzde 40’ın biraz üzerinde olabilir deniliyor" dedi ve; kabinede olacak köklü değişikliğin sinyalini verdi.

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısı:

Erdoğan'ın kazanacağından şüphe yok!
- Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefet ortak aday çıkarsa da çoklu adayla girilse de Erdoğan açısından bir risk gözükmüyor. Erdoğan, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ya da Mansur Yavaş’la yarıştığı takdirde ilk turda ama farklı oranlarda seçimi kazanıyor.

Meclis'te çoğunluğu almak için...
- Cumhur İttifakı’nın Parlamento’da da çoğunluğu sağlaması için çalışılıyor. AK Parti’nin 300’ün üzerinde milletvekili çıkarması için çaba gösteriliyor.

Bakanlar milletvekili adayı oluyor
- Bakanların, milletvekili adayı olması düşünülüyor. Bakanlar seçim bölgelerinde sürükleyici oluyor. Erdoğan’ın Kabine’de devam ettirmek istediği isimleri milletvekilliğinden istifa ettireceği söyleniyor.

Kimler vekillikten istifa edip Bakan oldu
- 2018 seçimlerinde Berat Albayrak, Abdulhamit Gül, Mevlüt Çavuşoğlu ve Süleyman Soylu milletvekili seçilip daha sonra istifa etmişlerdi.


Belediye başkanı adayı olacak bakanlar
- Yerel seçimlerde bazı bakanların büyükşehirlerde belediye başkanı adayı yapılması gündemde.

Seçimler 18 Haziran'da olmayacak
Abdulkadir Selvi, seçim tarihi ile ilgili olarak da "2023 seçimlerinin tarihiyle ilgili bir gelişme oldu. Üniversite sınavlarının 17-18 Haziran’da yapılacağı ilan edildi. Bu demektir ki 18 Haziran’da seçim olmayacak. Üniversite sınavlarının 18 Haziran’da yapılacak olması nedeniyle seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması için lobi yapanlar yine harekete geçecek" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.