Kim Milyoner Olmak İster Yarışması’nda 1 milyonluk Soru Heyecanı!

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması’nda 1 milyonluk Soru Heyecanı!

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması’nda 1 milyonluk Soru Heyecanı!

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen ve yaklaşık on yıldır aynı isimle var olan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dün gece tarihi anlar yaşandı! Üç yılın ardından 1 milyon değerindeki soruya kadar ilerlemeyi başaran genç yarışmacı Batu Alıcı, günün en çok konuşulan isimlerinden birisi olarak gündeme oturdu. Henüz 20 yaşında olan genç üniversiteli Batu Alıcı; üç yıl sonra ilk kez 1 milyon değerindeki son soruya kadar gelmeyi başardı. Yarışmayı takip edenleri ekran başına kilitleyen ve sunucu Kenan İmirzalıoğlu’nu da heyecanlandıran Batu Alıcı’nın kim olduğu da en çok merak edilen konulardan birisi oldu.

20 yaşındaki Batu Alıcı; Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisidir. Üniversiteye giriş sınavında Türkiye genelinde 404'üncü olan Batu Alıcı; başarısı ve zekâsı ile herkesin takdirini kazanmayı başarmıştır. Genç yarışmacının başarılı bir yarışma sonucunda 1 milyon değerindeki son soruya ulaşmasının ardından programının sunucusu olan Kenan İmirzalıoğlu; "Tebrik ederim Batu. Hem çok yakışıklısın, hem zekisin hem çalışkansın demek ki" diyerek genç yarışmacıyı övmüştür.

Genç yarışmacıya 1 milyonluk sorunun kapısını açan soru ve yarışmacının doğru cevabı vererek son soruya ulaşması gecenin en heyecanlı dakikaları olarak kayıtlara geçti. Hem stüdyodakilerin hem de ekran başında bulunanların nefesini tutarak izledikleri o dakikalar ve Batu Alıcı’ya bir milyonluk sorunun kapısını aralayan o soru şu şekildeydi;

SORU: Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan Atatürk'e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk'ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?

A- 170 cm, 68-70 kg, 40 numara

B- 172 cm, 71-73 kg, 41 numara

C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara (CEVAP)

D- 176 cm, 77-79 kg, 43 numara

Batu Alıcı’nın bu soruya doğru cevap vermesinin ardından genç yarışmacı son soruya ulaşmış oldu. Ancak bir milyon değerindeki soru açılmadan önce zil çalarak program bitince 1 milyon TL değerindeki soru önümüzdeki hafta yayınlanacak olan yeni bölüme kaldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.