KYK Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK Burs sonuçları açıklandı mı?

KYK Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK Burs sonuçları açıklandı mı?

KYK Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK Burs sonuçları açıklandı mı?

KYK Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK Burs sonuçları açıklandı mı? Başvuruları 15-17 Kasım tarihleri arasında alınan KYK burs ve kredi başvurularının ardından öğrenciler başvuru sonuçlarını merakla bekliyor. KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar…

Binlerce öğrenci tarafından başvuru yapılan Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi sonuçları için öğrenciler heyecanlı. Günümüz ekonomik koşullarında burs desteğine ihtiyacı olan birçok öğrenci var. Öğrenciler 15-17 Kasım tarihleri arasında KYK burs ve kredisi için başvuruları tamamladı. Şimdi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan sonuç açıklamasını bekliyorlar.

Geçtiğimiz yıl 10 Kasım tarihinde sona eren başvuruların sonuçları 15 Aralık 2021 tarihinde açıklanmıştı. Her yıl başvurulardan 1 ay kadar sonra açıklanan sonuçlar bu yıl da önceki yıllardaki gibi sonuçlanması bekleniyor.

KYK Bursu Ne Kadar?

2021 yılında KYK kredi-burs ücretleri; lisans 650 lira, yüksek lisans 1300 lira, doktora ise 1950 lira olarak öğrencilere verilmişti.

2022 yılında ise KYK lisans öğrencileri 850 TL, Yüksek Lisans öğrencileri 1700 TL ve doktora öğrencileri 2550 TL burs ya da kredi alıyor.

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

kapak-123217.webp

KYK bursu ya da kredisi almaya hak kazanan öğrenciler ödemeleri kimlik numaralarının son hanesine göre alıyorlar. Ödemeler her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına göre ayın 6. ve 10.günleri arasında hesaplanarak hesaplara yatırılıyor.

Bu yıl KYK burs-kredi ödemeleri sonuçlar açıklandıktan sonra KYK tarafından belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.