Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Sözü 1 Yılı Geçti

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Sözü 1 Yılı Geçti

Bazı kamu personeli için verilmesi planlanan 3600 ek gösterge hayal mi oldu?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık bir buçuk yıl ve dolayısıyla seçimlerden önce aralarında hemşire, polis ve din görevlileri ile birlikte öğretmenlerin de bulunduğu kamu personeline 3600 ek gösterge verileceği müjdesini vermişti.

 Konuyla ilgili olarak seçimden hemen sonra ele alınacağını dile getiren başkan Erdoğan, bu konuyu çözeceklerini açıklamıştı.

 Aradan haftalar, aylar geçti. Geçtiğimiz ekim ayında ise Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, yaklaşımın pozitif olduğu ve çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı.

 Geçen aylar içinde Ak Parti milletvekillerine sorular sorulmuş, söz verilen 3600 ek göstergenin ne zaman verileceği hakkında bilgi almaya çalışılmıştır. Süreç boyunca hep çalışmaların devam ettiği yönünde açıklamalar olmuştur.

 Geçtiğimiz aylarda ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’a 3600 ek gösterge sorulmuş, Kalın şu anda gündemde olmadığını ifade etmişti.

 Öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polis memurlarına verileceği sözü verilen 3600 ek gösterge yaklaşık 2 milyon personeli ilgilendiriyor.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği söz neticesinde bu kadar zaman içerisinde çalışmaların tamamlanmış olması bekleniyordu. Muhalefete göre ise yeteri kadar kaynak olmadığı ve Ak Parti’nin sözünü yerine getirmediği şeklinde eleştiriler de mevcut.

 Yaklaşık 1 milyon öğretmen, bir an evvel verilen sözün tutulmasını ve 3600 ek göstergenin öğretmenlere verilmesini bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum