Şiddetli kar yağışı başlıyor! 4 dereceye kadar düşecek

Şiddetli kar yağışı başlıyor! 4 dereceye kadar düşecek

Şiddetli kar yağışı başlıyor! 4 dereceye kadar düşecek

Kar yağışı başlıyor. Meteoroloji özellikle duyurdu. Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Trakya dışında yurt genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Marmara’nın güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

KUVVETLİ OLACAK

Karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu(Şanlıurfa hariç) ile Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Giresun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Düzce, Zonguldak, Bartın, Elazığ, Malatya’nın güneyi, Adıyaman, Diyarbakır’ın kuzey ve güneyi, Batman, Mardin, Şırnak, Hakkari ve Siirt çevrelerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 3 ila 5 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BUGÜN İÇİN SARI VE TURUNCU UYARI

Adana için turuncu kodlu uyarı yapılırken sarı kodlu alarm verilen iller de şöyle: Adıyaman, Amasya, Bingöl, Bitlis, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Hatay, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Malatya, K.Maraş, Mardin, Niğde, Ordu, Samsun, Siirt, Sivas, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak, Batman, Şırnak, Bartın, Karabük, Osmaniye, Düzce.

YARIN İÇİN SARI KODLU UYARI

26 Kasım Cumartesi günü için çok sayıda kent için sarı kodlu uyarı yapıldı. İşte o iller: Adıyaman, Amasya, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Kayseri, Malatya, Mardin, Niğde, Ordu, Samsun, Siirt, Sivas, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat, Batman, Şırnak.

gazetevatan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.