Vali'den Kamu Kaynaklarını Verimli Kullanma Çağrısı

Vali'den Kamu Kaynaklarını Verimli Kullanma Çağrısı

Vali'den Kamu Kaynaklarını Verimli Kullanma Çağrısı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz “bizim coğrafyada köy yollarımızın mesafesi çok uzun. Yani bütün köy yollarına yapabilmek gerçekten çok büyük kaynak ihtiyacını beraberinde getiriyor” dedi.

Tutulmaz, İl Genel Meclis Toplantısı’nda konuştu. İl genelindeki yatırımlar hakkında değerlendirmesinde ‘kaynakların verimli kullanılması’ çağrısında bulunan Tutulmaz şunları söyledi:
"Ben iki yıldır buradayım kamu kaynaklarının verimli kullanılması yönünde önemli bir çaba sarf ediyoruz. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum. Yani ihale süreçlerinden başlayarak daha sonra bunların takibine kadar ciddi bir şekilde çalışmalarımız her alanda devam etmektedir. Hepimiz gelip geçiciyiz ama yapılan hizmetler kalıcıdır. Bu hizmetleri biz ne kadar iyi yaparsak buradan faydalanacak olan burada kendi kendilerini bu yol iyi yapıldıysa orayı kullanıcı olan hemşerilerimiz konforlu bir şekilde seyahatine, kamu hizmetlerinden herhangi bir alanda en iyi hizmeti faydalı alacaklardır.
Kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmazsak bu durumda da hemşerilerimiz bunlar olumsuz etkilenecektir. Biz her zaman idare olarak size eleştirilerine de desteğine de ihtiyacımız var bunun bilinmesini istiyoruz.

“KÖY YOLLARIMIZIN MESAFESİ ÇOK UZUN”
Benim gördüğüm eksiklerden birisi de genelde kaynaklarımızı işte bir kilometre buraya 3 kilometre buraya işte 500 metre buraya çektiğinde paylaştırarak yapıyoruz bu da biraz kaynak verimliliğinde sonuç olarak olumsuz etkiliyor. Yani biraz daha köy yollarında özellikle yapılma anında en az bir 5 kilometrelik alanlar koyduğumuzda hatta mümkünse 20-30 kilometre grup yollarını yaparak giderse BTK da özellikle daha iyi verim alırız. Çünkü anlıyorum yani sizleri de tabii köy muhtarlarımız vatandaşlarımız sıkıştırıyorlar bizim köye de olsun bizim köyde olsun kaynaklar bir sınırsız değil ki hepsine birden aynı anda verelim. En önemlisi bizim coğrafyada köy yollarımızın mesafesi çok uzun. Yani bütün köy yollarına yapabilmek gerçekten çok büyük kaynak ihtiyacını beraberinde getiriyor. Gerçekten yatırım alanında Özel İdare çok ciddi çalışmalar yaptı. Yani son yılların yatırım alanı oldu. Özel İdare çalışanı arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

Emre Can Bayram

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.