2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları sonrası ataması çıkan öğretmenlerin kararnameleri kurumlarına gönderildi.

2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin 2018 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışına Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları 05-08 Haziran 2018 tarihleri arasında alındı. İsteğe ve zorunlu çalışına yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme suretiyle atama işlemi gerçekleştirilenlerin atama kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderildi.

İL DIŞI ATAMA KARARNAMELERİ


Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 25.06.2018 tarihli 12211193 sayılı İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler konulu resmi yazısı tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi. Gönderilen resmi yazıda il dışı atama sonucu atmaması çıkan öğretmenlere tebligat yapılması istenirken, iller arası yer değiştirme işlemlerinde görevden ayrılma ve başlamaların tebligat kanununa göre yapılması gerektiği hatırlatıldı.

İKGM il dışı atama kararnameleri resmi yazı;

İl dışı atama kararname resmi yazı İl dışı atama kararname

İLİŞİK KESME SÜRECİ


İl dışı ataması çıkan öğretmenlerin kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine oradan da İlçe Müdürlükleri ile okullara gönderilirken ilişik kesme işlemi açıklanan takvime göre 29.06.2018 tarihi itibari ile yapılacak. İlişik kesen öğretmen ayrılma işlemleri sürecini eski kurumunda tamamlayacak. Sonrasında ise 15 gün içerisinde atamasının çıktığı yeni kurumunda göreve başlayacak. Eğer öğretmen yeni okulunda maaşların yapılmasından önce göreve başlarsa 15.07.2018 tarihli maaşını yeni okulundan zamanında alabilecek. Ancak maaşlar yapıldıktan sonra göreve başlanırsa bu maaş gecikmeli olarak yatabilecek.
[haber id="31662"]
[haber id="31565"]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
42 Yorum