5 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı

5 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı

Haziran 2018 öğretmen atama başvurularında 5 bin sözleşmeli öğretmen olarak atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesi MEB tarafından açıklandı.

5 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı

Sözleşmeli öğretmen olarak atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesi Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından açıklanırken 5 bin sözleşmeli öğretmen branş dağılımı tablosunda en çok atama yapılacak alanın 1.363 kontenjanla sınıf öğretmenliği olduğu görülmektedir. Sınıf öğretmenliğini Okul Öncesi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanları takip etmektedir.EN ÇOK ATAMA YAPILACAK BRANŞLAR


2018 yılı Haziran ayında 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. MEB ataması yapılacak olan adayları ücretli öğretmenler arasından seçecek. Açıklanan 5 bin ücretli öğretmen atama kontenjanı branş dağılımlarında en çok atama yapılacak alanlar; Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği olarak dikkat çekmektedir.


5 bin sözleşmeli öğretmen atama branş dağılımı;

5 bin öğretmen ataması branş dağılımı Kontenjan dağılımı

TABAN PUANLAR VE KONTENJANLAR


Milli Eğitim Bakanlığı 91 alandan toplamda 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Tüm branşların taban puanları 50 olarak açıklandı. En çok alım yapılacak ilk beş branş toplam kontenjanın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. En çoktan başlayarak atama yapılacak olan branşları ve kontenjanlarını belirtelim.


En çok kontenjan ayrılan branşlar;

  • Sınıf Öğretmenliği; 1.363 kişi

  • Okul Öncesi Öğretmenliği; 605 kişi

  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; 577 kişi

  • İngilizce Öğretmenliği; 380 kişi

  • İlköğretim Matematik Öğretmenliği; 303 kişi

  • Türkçe Öğretmenliği; 257 kişi

  • Özel Eğitim öğretmenliği; 254 kişi

  • Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği; 225 kişi


[haber id="30109"]
[haber id="30132"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum