Bakan Selçuk 15 Şubat'ta Birkaç Kademeye Okulların Açılacağının Sinyallerini Verdi

Bakan Selçuk 15 Şubat'ta Birkaç Kademeye Okulların Açılacağının Sinyallerini Verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nın sorularını yanıtladı.

Bakan Selçuk, ''Okulları açmadık çünkü bizim koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız'' dedi.

Bakan Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili de ''Daha önce canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin civarındaydı. Şu anda 3 milyonu geçtik'' ifadelerini kullandı. Dijital karne olabileceğini söyleyen Bakan Selçuk, ''Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir'' diye konuştu.

Dijital bir karne var. Yüz yüze karne ile hareketliliği artırmak istemiyoruz. Olağanüstü dönemler için mevzuatta değişiklik yaparak rahatlama sağlıyoruz. 15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz.

Bakan Selçuk'un '15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık' açıklamasından sonra birkaç kademeye yüz yüze eğitimin başlama ihtimali doğdu. O kademeler 1,8 ve 12.sınıflar olabilir. Vaka durumlarına göre bakanlık ilerleyen süreçte yüz yüze eğitim kararını açıklayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.