Bakan Selçuk; Okulların 1 Haziranda kademeli olarak açılması mümkün

Bakan Selçuk; Okulların 1 Haziranda kademeli olarak açılması mümkün

Bakan Selçuk; Okulların 1 Haziranda kademeli olarak açılması mümkün


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 05.05.2020 tarihinde katıldığı televizyon programında okulların ne zaman açılacağı, okulların kademeli olarak açılıp açılmayacağı, kademeli olarak açılırsa hangi kademedeki öğrencilerin okula önce başlayacağı hususunda açıklamalarda bulundu.


1 HAZİRAN SENARYOLAR DAHİLİNDE


Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların açılma tarihi olarak birçok senaryoya hazır olduklarını belirtirken, bilim kurulu kararları ve Cumhurbaşkanının talimatlarıyla 1 Haziran tarihinde de okulların açılabileceğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı şimdiden okullar ne zaman açılacak sorusuna kesin cevap vermelerinin doğru olmayacağını da vurguladı.


KADEMELİ OLARAK OKULLARIN AÇILMASI


Çin'de, Avrupa'da ve farklı ülkelerde okulların kademeli olarak açıldığı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a hatırlatılırken, Bakan Selçuk zorlama ile, şartların müsait olmaması halinde sırf okulları açmak için açılmasının doğru olmadığına dikkat çekti.


Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un açıklamaları video;


https://www.instagram.com/tv/B_zoxu4nD6a/?utm_source=ig_web_copy_link


 


 
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.