E-Sınav 2023 görevli ücretleri ne kadar?

E-Sınav 2023 görevli ücretleri ne kadar?

E-Sınav 2023 görevli ücretleri ne kadar? İşte e-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu, salon başkanı ve gözetmen ücretleri...

2023 Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı. Yüzde 30'luk zamla beraber öğretmenlerin sınav görevi ücretleri de artırılmış oldu. Peki E-Sınav 2023 görevli ücretleri ne kadar? İşte e-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu, salon başkanı ve gözetmen ücretleri...

  • E-Sınav Uygulama Sorumlusu: 548 TL
  • E-Sınav Salon Başkanı: 474 TL
  • E-Sınav Gözetmen: 438 TL

NOT: 2023 Ocak-Haziran dönemi sınav görevi ücretleri yüzde 15'lik vergi dilimine göre hesaplanmıştır. Vergi diliminize göre ödenecek tutar değişiklik gösterebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), E-Sınav sistemini kullanarak öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların ve diğer kamu çalışanlarının sınavlarını elektronik ortamda gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. MEB E-Sınav sistemi, merkezi bir yapıya sahiptir ve sınavlar, merkezi bir sunucu üzerinden yönetilmektedir.

MEB E-Sınav sistemini kullanan öğrenciler, sınavlara okul laboratuvarlarında ya da ÖSYM tarafından belirlenen diğer sınav merkezlerinde katılabilmektedir. Öğretmenler ise, E-Sınav sistemi üzerinden öğrencilerin performansını takip edebilir ve sınavları değerlendirebilir.

MEB E-Sınav sistemi, sınavların daha güvenli, şeffaf ve objektif bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, sınav sonuçları daha hızlı bir şekilde değerlendirilebilmekte ve adaylara daha kısa sürede geri bildirim sağlanabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.