Eğitim Bir-Sen milli eğitimde yetkili oldu! 17 ilçede birinci

Eğitim Bir-Sen milli eğitimde yetkili oldu! 17 ilçede birinci

Eğitim Bir-Sen milli eğitimde yetkili oldu! 17 ilçede birinci

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan 5 bin 40 üye sayısına ulaştıklarını ve 17 ilçede yetkili sendika olduklarını söyledi.

Şube Başkanı Arslan yaptığı açıklamada, 5 bin 40 üye sayısıyla en yakın rakiplerine 2 bin 272 fark attıklarını dile getirdi. Arslan: “Temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu Eğitim Bir-Sen’in, Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak 5040 üye sayımızla yetkimizi perçinledik.

25 Mayıs 2023 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe dahil 17 ilçemizde Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanı bu yıl bir kez daha tescillendi.

4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5040 üye sayısıyla en yakın rakibimize 2272 fark attık.” dedi.

afyonturkeligazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum