Evde Eğitime Devam Eden Cam Kemik Hastası Kardeşler Karne Sevinci Yaşadı

Evde Eğitime Devam Eden Cam Kemik Hastası Kardeşler Karne Sevinci Yaşadı

Evde Eğitime Devam Eden Cam Kemik Hastası Kardeşler Karne Sevinci Yaşadı

Cam kemik hastalığı problemleri nedeniyle Mardin'in Midyat ilçesinde eğitimlerine evlerinde devam eden Muhammed Güneş(9) ve Civan Güneş(15) kardeşler karne sevincini de evlerinde yaşadı.

Kolayca kemik kırılması problemi ile ortaya çıkan cam kemik hastalığını doğuştan itibaren yaşayan 3. sınıf öğrencisi Muhammed ve abisi 4. sınıf öğrencisi Civan Güneş kardeşler, eğitim hayatlarını Milli İrade İlkokulu kaydını yaptırdıktan sonra evlerinde devam ettiriyor. Bugün yarıyıl tatilinin başlangıcı olmak ile birlikte Güneş kardeşlerin karne alması için Midyat ilçesinde karneleri evlerine kadar ulaştırıldı.

Güneş kardeşlerin karnesinin teslim edilmesi için evlerini Kaymakam Ahmet Solmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet Aygün ziyaret ederken, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendilerine eğitim seti hediye edilerek, pasta kesilmesi ile kutlama yapıldı.

Güneş Kardeşlerin Karne Sevinci

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, çocukların evde eğitimlerine devam ederken karne sevinci yaşayabilmeleri için bu sevince ortak olabilmek adına kendilerini ziyaret ettiğini ve aslında tüm öğrencilerin bu sevinci birlikte yaşayabilmesini de arzu ettiğini belirtti. Altay, elde olmayarak bazı özel durumlu çocukları evde ziyaret ettiklerini, onları ihmal etmemek için burada olduklarını ve onların sevincine ortak olduğunu ifade etti.

Karne ve hediye teslimi sonrasında pasta keserek kutlama yapılırken, Güneş kardeşlerin sevinçleri gözlerinden okundu. Ziyaret sonrasında kardeşlerin babası Abdulkerim Güneş ise gerçekleştirilen bu etkinlik için emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.