Hafta İçi Yapılan DYK'larda Ek Ders Ücreti Sorunu Çözülecek

Hafta İçi Yapılan DYK'larda Ek Ders Ücreti Sorunu Çözülecek

Hafta İçi Yapılan DYK'larda Ek Ders Ücreti Sorunu Çözülecek

Covid19 salgını nedeniyle uzaktan eğitimle açılan okullarımızda, öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla MEB tarafından düzenlenen 2020-2021 eğitim-öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları yüz yüze 8. ve 12. Sınıflar için yüz yüze başladı.

Kursların başlamasıyla birlikte, kurslarda görev alan öğretmenlerimizin ek ders ücretlerine yönelik hafta içi/ hafta sonu ayrımı gündeme getirildi. Yapılan açıklamaya göre hafta sonu yapılan kurslar için ek ders ücretlerinin ödeneceği lakin hafta içi yapılan kurslar içinde ek ders ücretlerinin ödenmeyeceği kamuoyuna aktarıldı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sayın Talip GEYLAN, twitterda bir takipçisine verdiği cevapta konuyla alakalı gerekli görüşmelerin yapıldığını ve bu sorunun çözümü noktasında bakanlıktan açıklama yapılacağını açıkladı. Eğitim camiasında kabul görmeyen ve uygulama birlik istenilen hafta içi/hafta sonu ücret ayrımı noktasında Genel Başkan Sayın Talip GEYLAN’ın yaptığı açıklama memnuniyet yarattı. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Durdu Mehmet GİRGEÇ

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilci

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.