İki ilde yetkili sendika belli oldu

İki ilde yetkili sendika belli oldu

İki ilde yetkili sendika belli oldu

2023 yılında Yozgat ve Rize milli eğitim müdürlüklerinde yetkili sendika hangisi oldu? İşte Eğitim Bir-Sen'den açıklama.

Rize de eğitim çalışanları iş kolunda İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sendika sayıları tespit çalışmaları tamamlandı.

2023 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) oldu. Eğitim Bir- Sen Türkiye de örgütlü 49 sendika arasında en fazla üye sayısına ulaşarak yetkide 15. yılını geride bıraktı. Rize de il genelinde tartışmasız lider olduğumuz görüldü.

Yozgat Eğitim Hizmet kolunda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticileriyle yapılan mutabakat toplantısında çıkan sonuç şöyle:

Yozgat Merkez ve 12 ilçe ve Bozok Üniversitesinde Eğitim Hizmet Kolunda Eğitim Bir-Sen 3404 üye ile yetkili oldu. Eğitim Bir Sen'e en yakın sendikanın üye sayısı 1832'de kaldı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum