İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Önlüklü Fotoğraf Talebi!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Önlüklü Fotoğraf Talebi!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerden önlük giyilmesini teşvik ediyor ve öğretmenlerden önlüklü fotoğraf istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin önlük giyilmesini teşvik etmek amacıyla bir genelge yayınladı. Bu genelge, öğretmenlerin öğrenciler üzerinde olumlu bir etki bırakmalarını ve okul kimliğini vurgulamalarını amaçlamaktadır.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Özel Talebi

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerden önlük giyilmesiyle ilgili olarak ilginç bir talepte bulundu. Nöbet tutan öğretmenlerden önlüklü vaziyette birer adet fotoğraf gönderilmesini istedi. Bu talep, özellikle gönüllülük esasına dayalı bir uygulama olduğunda şaşkınlık yarattı.

fetgr.jpeg

Öğretmenlerin Tepkileri

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu talebi, öğretmenler arasında farklı tepkilere neden oldu. Kimi öğretmenler, önlük giymenin geleneksel bir okul kimliği oluşturmada önemli olduğunu düşünüyor ve talebe olumlu yanıt veriyor. Ancak bazıları, bu talebi gereksiz buluyor ve gönüllülük ilkesinin zorunlu hale gelmesine karşı çıkıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.