İYEP ve Destek Eğitim Odaları Açılacak mı?

İYEP ve Destek Eğitim Odaları Açılacak mı?

Öğretmenler merak ediyor. İşte kulüp çalışmaları ve destek eğitim odaları ile ilgili açıklamalar...

Bilindiği üzere covid-19 salgınından dolayı 31 Ağustos'ta okullar uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretim faaliyetlerine açıldı. Uzaktan eğitim sürecinin başlamasının ardından 21 Eylül tarihinden itibaren okul öncesi ve 1 .sınıflarla sınırla kalmak kaydıyla yüz yüze eğitim öğretim faaliyetleri kısıtlı olarak başlamış oldu. 

Yüz yüze eğitimin 2. aşaması için dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçme sürecinden bahseden Erdoğan, ilkokul 2,3,4 ile ortaokul 8. sınıflar ve 12. sınıflarda da yüz yüze eğitimin başlatılacağını açıkladı. Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk basın açıklaması ile yüz yüze eğitime öğretime 12 Ekim'den itibaren belirlenen sınıflarda geçileceğini söyledi. Ayrıca Ziya Selçuk, tüm köy okullarında yüz yüze eğitime geçileceğini de vurguladı.

KULÜPLER, DESTEK EĞİTİM ODALARI VE İYEP KURSLARI AÇILACAK MI?


Diğer yandan yüz yüze eğitime geçiş ile birlikte merak edilen önemli konular da var. Bunlar destek eğitim odalarının açılması, İYEP kurslarının açılması ve kulüpler.. Konu ile ilgili sosyal medyada MEB ÖĞRETMEN grubunda paylaşılan bir gönderiye göre; destek eğitim odalarına öğretmen görevlendirilmesi ve kulüp faaliyetleri ikinci bir talimata kadar kesinlikle yapılmayacak. Ayrıca ilkokul destekleme yetiştirme kursları olan İYEP ise yine açılmayacak. Yüz yüze eğitimin yaygınlaşması ile birlikte bu kursların da açılması bekleniyor.

Haber Kaynağı: www.mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.