MEB, Okullardan Uzaktan Eğitimden Yararlanamayacak Öğrenci Sayısını İstiyor

MEB, Okullardan Uzaktan Eğitimden Yararlanamayacak Öğrenci Sayısını İstiyor

MEB,Okullardan 31 Ağustos İtibariyle EBA'ya Ulaşım Sağlayamayacak Öğrenci Sayısını İstiyor. Bu Okulların Açılmayacağına Bir İşaret Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, milyonlarca öğrenci ve ailesi yakından ilgilendiren yeni eğitim yılının nasıl açılacağına ilişkin alternatifli eğitim modellerinden kullanılacak maske ve dezenfektana kadar her türlü hazırlığı tamamladı. Okullar ile ilgili kararın salgının seyrine göre 21 Ağustos'tan sonra verilmesi bekleniyor. Seyreltilmiş eğitim modelinde daha az öğrencinin aynı ortamda bulunmasını önlemek için teneffüs saatlerinin de farklı olması planlanıyor.

Ancak bazı okullardaki idarecilerden 31 Ağustos itibariyle uzaktan eğitime katılamayacak EBA'ya erişim sağlayamayacak öğrenci sayısı istendi. Okullar ile ilgili karar verilmeden önce MEB'İn okul idarecilerinden bu bilgileri istemesi okulların açılmayacağı yönünde bir işaret mi? Acaba okullar uzaktan eğitimle mi başlayacak? 

Uzaktan eğitimle başlanırsa uzaktan eğitimden yararlanamayacak, EBA'ya erişim sağlayamayacak öğrenciler için nasıl bir çözüm bulunacak? 

Şimdilik soru işaretleri oldukça fazla fakat yakın bir zamanda tüm konular netlik kazanacak.

ÖZEL HABER/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.