MEB'den Bomba Karar: Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin Bu Ders Saatleri Artık 16 Saat!

MEB'den Bomba Karar: Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin Bu Ders Saatleri Artık 16 Saat!

MEB, ortaokul ve lise öğrencileri için din dersi saatlerini artırarak eğitim programında değişiklik yapıyor. Yeni düzenlemelerle din dersleri haftalık 16 saat olarak belirlendi. İşte Detaylar!

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve lise öğrencileri için önemli bir değişiklik kararı aldı. Yabancı dil ve güzel sanatlar derslerinin kaldırılmasının ardından din dersi saatleri arttırıldı.

MEB'in son açıklamaları, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ders çizelgelerinde önemli değişikliklere işaret ediyor. Haftalık ders programlarında yapılan güncellemelerle birlikte ortaokullarda din derslerinin süresi 16 saate, liselerde ise 18 saate çıkarıldı.

Ders Programında Neler Değişti?

meb.jpg

Liselerdeki Yeni Ders Programı

Liselere yönelik güncellemelerle birlikte din dersi haftalık olarak 8 saate çıkarıldı. Bu değişiklikle birlikte, dört saatlik seçmeli zorunlu dersler ve dört saatlik tercihe bağlı seçmeli dersler de eklenmiştir. Anadolu liselerinde ise yabancı dil artık seçmeli bir ders olarak sunulmayacak ve güzel sanatlar dersi haftalık ders programından çıkarıldı.

MEB'in bu kararları, öğrencilerin eğitim programlarına daha fazla esneklik kazandırırken din derslerine de daha fazla vurgu yapılmasını sağlayacak gibi görünüyor. Yeni ders programının öğrencilere nasıl yarar sağlayacağını ve eğitim sistemine nasıl etki edeceğini zaman içinde gözlemleyeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

65 Yorum