Öğretmene indirim yapılacak yerde yüzde 100 zam

Öğretmene indirim yapılacak yerde yüzde 100 zam

Öğretmene indirim yapılacak yerde yüzde 100 zam

Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılında yayımladığı genelgeyle, öğretmenevlerinin öğretmenlere yüzde 50 indirimli konaklama imkanı sağladığını belirtti. Eğitim Sen Bingöl Şubesi ise indirim yerine zam uygulandığını açıkladı.

Bingöl Kent Haber'e göre; Eğitim Sen Bingöl Şubesinden yapılan açıklamada, şöyle denildi;

“Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılında yayınladığı genelgeyle öğretmenevleri, öğretmenlere 50 indirimli olarak kullandırılmaya başlandı. Yine Bakanlık bugün yayınladığı bir başka yazıyla, öğretmenlerin öğretmenevlerinin kafe ve restoranlarından 30 indirimli faydalanması talimatını verdi. Bunlar öğretmenler açısında sevindirici haberlerdi.

Bingöl Adaklı'da bakanlığın genelgesinin pek duyulmadığı anlaşılıyor. İlimizin en dezavantajlı ilçelerinden biri olan ve öğretmenlerin zor şartlar altında görev yapığı yerlerden biri olan bu ilçemizde, öğretmenevinde kalan öğretmenlerin konaklama ücretlerine 100 zam yapıldı. Evet yanlış duymadınız bu oranda zam yapıldı. Yani öğretmenler geçen aya kadar 1200 TL aylık kaldıkları öğretmenevinde ani bir kararla 2400 TL’ye kalmaya başladılar. Hatta itiraz ederlerse bu fiyatın 2700 TL’ye çıkacağını söylediler.

Oysaki maaşlarımıza böyle bir zam gelmedi. Zaten açlık sınırında ve zor şartlarda görev yapan öğretmenler bu muameleye muhatap olmamalıydılar. Yapılan bu zam ivedilikle geri çekilmelidir. Öğretmenlere karşı kaba ve yaralayıcı dilden uzak durulmalıdır.”

odatv-image-94-ed10f511f36747.webp

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum