Öğretmenleri ilgilendiriyor! Yaz ayında o tarihte başlayacak.

Öğretmenleri ilgilendiriyor! Yaz ayında o tarihte başlayacak.

Öğretmenleri ilgilendiriyor! Yaz ayında o tarihte başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, yaz seminerinin 19-23 Haziran 2023 tarihlerinde ve uzaktan eğitim formatında gerçekleşeceğini duyurdu.
Seminerlerin tamamlanması için son tarih 27 Haziran saat 23.59 olarak belirlendi.

"Öğretmenlerin Seminer Katılım Şartları Neler?" - Öğretmenlerin belirtilen tarihler arasında ÖBA platformunda yer alan uzaktan eğitim faaliyetlerinden daha önce almadıkları en az bir eğitimi tamamlamaları gerekmektedir. Bu şartı yerine getiren öğretmenler, Haziran 2023 dönemi mesleki çalışmalarını yapmış sayılacaklar.

"Seminerin Gerçekleştirileceği Platform Hangisi?" - Tüm bu yaz semineri aktiviteleri ÖBA platformu (oba.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin, daha önce almadıkları bir eğitimi seçerek tamamlaması beklenmektedir.

"Yaz Semineri Süreci Ne Zaman Tamamlanacak?" - Tüm öğretmenlerin seminer sürecini 27 Haziran 2023 saat 23.59'a kadar tamamlaması gerekmektedir. Bu süre zarfında alınan eğitimler, Haziran 2023 dönemi mesleki çalışmaları olarak kabul edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.