‘Öğretmenlerimizin ve Öğrencilerimizin Güvenliği Bizim İçin Her Şeyden Önce’

‘Öğretmenlerimizin ve Öğrencilerimizin Güvenliği Bizim İçin Her Şeyden Önce’

Bakan Selçuk Merak Edilenleri Yanıtladı

Milli Eğitim Bakanlığı okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağını belirtmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, covid-19 önlemleri kapsamında açılması planlanan okullara ilişkin bilgi verdi.

Bakan Selçuk'un konuşmasından öne çıkanlar:

''Okulların açılacağı hafta ne olacağını bugünden bilemeyiz. Velilerim şundan emin olsun, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın güvenliği bizim için her şeyden önce. Biz 31 Ağustos'ta açılacak mı derken, bunun olmasını temenni ediyoruz.

''MEVZUAT GEREĞİ 31 AĞUSTOS DEDİK''

‘’Mevzuat gereği takvimi bugünden açıklamak zorundaydık. 31 Ağustos'ta okullar açılsın derlerse de biz buna hazırız. Karma modele de hazırız. Biz uzaktan eğitime hazırız buna şüpheniz olmasın’’

OKULLARDAKİ YENİ DÜZEN

‘’Çocuklarımızın sağlını korumak için almamız gereken önlemler ne diye sorarak ilerliyoruz. Bizim ölçümüz çocukların sağlığını koruyarak çocukları okullara almak. Biz öğrencileri bir metrekareye sığdırmaya çalışmıyoruz. Seyreltme eğitim derler ise biz de ona göre biz çalışma yaparız’’

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.