Öğretmenlerin Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları Başladı

Öğretmenlerin Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları Başladı

MEB tarafından 2020-2021 destekleme ve yetiştirme kursları için takvim açıklandı. İlk etapta sadece bazı sınıflarda ve bazı derslerden açılacak kurslar için öğretmen başvuru süreci başlıyor.

2020 - 2021 eğitim-öğretim yılında  açılması planlanan destekleme ve yetiştirme kurslarda görev alacak öğretmenler için  başvuru işlemleri 21 - 25 Ağustos  2020 tarihleri arasında yapılacak.

MEB'İN DYK ile ilgli resmi yazısı:

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel okullar tarafından 8 inci ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere, halk eğitimi merkezleri tarafından ise örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik 31 Ağustos 2020 - 06 Haziran 2021 tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kursları açılacaktır.

Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık olmak üzere toplam 16 branşta destekleme yetiştirme kursu açılabilecek olup Özel Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda sadece kendi öğrencilerine verebilecekleri bu kurslara ilişkin açılış, onay ve benzeri iş ve işlemleri ise il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yapacakları yazılı başvuru ile gerçekleştirebileceklerdir.

Kurslarda, öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek olup bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci /kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.