SON DAKİKA: Üniversiteler Uzaktan Eğitimle mi Devam Edecek?

SON DAKİKA: Üniversiteler Uzaktan Eğitimle mi Devam Edecek?

SON DAKİKA: Üniversiteler Uzaktan Eğitimle mi Devam Edecek?

Bir döneme damgasını vuran Koronavirüs salgını, 2020 yılında üniversiteleri uzaktan eğitime zorlamıştı. Ancak daha sonrasında yavaşça yüz yüze eğitime dönüş başlamıştı. Fakat ülkemizi sarsan deprem felaketi, bir kez daha uzaktan eğitime yönelmemiz gerektiğini gösterdi.

2023-2024 Eğitim Yılında Neler Bekleniyor?

Yaz ayları geride kalırken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının yeni eğitim yılı başlangıç tarihini duyurdu. Bu duyurunun ardından gözler üniversitelere çevrildi. Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) göre, üniversitelerin yeni eğitim dönemine ne zaman başlayacağı önemli bir soru işareti haline geldi. Ancak sadece başlangıç tarihi değil, aynı zamanda eğitim yöntemi de büyük bir merak konusu.

universite2.jpg

Eğitim Yöntemi: Uzaktan mı, Yüz Yüze mi?

Geçmiş yıllarda yaşadığımız deneyimler, üniversitelerin eğitim yöntemlerinin belirsizliğini ortaya koydu. Özellikle 2020 yılında Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçilmiş, ardından normale dönüş sağlanmıştı. Fakat deprem gibi doğal afetler, eğitimde istikrarsızlığa neden olabiliyor.

Üniversiteler Ne Zaman Başlayacak?

2023-2024 eğitim yılında üniversitelerin başlangıç tarihleri, öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Genel olarak üniversitelerin güz dönemine Eylül ya da Ekim ayında başlaması bekleniyor. Ancak her üniversitenin kendi takvimi olduğu unutulmamalı.

Öğrencilere Öneriler

Öğrenciler, üniversitelerin başlangıç tarihleri ve eğitim yöntemleri hakkında en güncel ve kesin bilgileri alabilmek için kendi üniversitelerinin resmi kaynaklarını düzenli olarak takip etmelidir. Üniversitelerin web siteleri ve sosyal medya hesapları, bu konuda güvenilir bilgiler sunacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.