Tüm Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Başlayacak?

Tüm Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ne zaman açılacağına dair soruları cevapladı. Detaylar... Kaynak: Yüz Yüze Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yüz yüze eğitime geçişle ilgili yapılacak açıklamaları bekleyen öğrencileri sevindirip 6,7,10,11’inci sınıflarında yüz yüze eğitime geçeceğinin haberini vermişti.Okullar Ne Zaman Açılacak?Milli Eğitim Bakanlığından gelen yüz yüze ve uzaktan eğitimde kademeli geçiş planları doğrultularında 2 Kasım 2020 Pazartesi günü itibariyle başladı. Pandeminin getirdiği uyulması gereken tedbirler kapsamında aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçişler devam ederken okul öncesi ve 1. Sınıfların yanı sıra 2,3,4,8 ve 12’nci sınıflarda da yüz yüze eğitime başlanmasına karar veren Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Kasım pazartesi gününden itibaren 5 ve 9’uncu sınıflarda başlayacak olan yüz yüze öğrenimin detaylarını gönderdiği yazılarda paylaştı.


Karma Eğitim Haftada Kaç GünResmi ve özel ortaokul 5’inci sınıflarda 12 ders saati ve toplam 2 gün, imam hatip ortaokullarında haftada 14 ders saati ve toplam 2 gün olarak dersler işlenecek. Liselerde ise 9’uncu sınıflarda 16 ders saati ve 2 gün ders yapılacak. Sınıflar Öğrenci sayısı ve sosyal mesafe kuralları doğrultusunda planlanıp uygulanacak. Ders saatleri 30 dakika ve molalar 10’ar dakika olacak.Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?5’inci ve 9’uncu sınıflar geçtiğimiz günlerde okula başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 6 ve 7’inci sınıflarda ve lise için ise 10 ve 11’inci sınıfların 23 Kasım’da eğitimlerine yüz yüze devam etmeleri planlanıyor. Kaynak: Yüz Yüze Okullar Ne Zaman Açılacak? 

MYMEMUR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.