Yüz Yüze Eğitim Sürecinde Teneffüsler Nasıl Olacak?

Yüz Yüze Eğitim Sürecinde Teneffüsler Nasıl Olacak?

Yüz Yüze Eğitime Geçen Kademelerde Tenefüsler Nasıl Olacak?

Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonucu okullarda yüz yüze eğitime başlayacak sınıflar açıklandı. Buna göre ilkokul 2,3 ve 4.sınıflar ortaokul 8.sınıf ve lise 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak. Peki teneffüsler nasıl olacak?

Bakan Selçuk'un bu konudaki açıklaması şu şekilde:

12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar.  Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız.Çocuklardan bir kısmı teneffüse çıkmak istemiyor. Bir kısmı çıkıyor. 

Temassız oyunlar olarak kitap çıkardık. Öğretmenler uygun gördüklerinin birini seçerek kurallara ayak uyuldu.  Çocuklar son günlerde uyarıya gerek duymadı ve alıştılar. Temasla ilgili sıkıntımız hala var bunları zaten bekliyorduk. Ama büyük ölçüde kurallara uyuluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.