16 Kasım Ara Tatilinde Öğretmenler Okulda Olacak mı?

16 Kasım Ara Tatilinde Öğretmenler Okulda Olacak mı?

16-20 Kasım 2020 tarihlerinde öğretmenler okulda olacak mı? Seminerler uzaktan yapılır mı?

16 Kasım'da okullar tatil mi olacak? 16 Kasım ara tatil mi? Kasım ayı ara tatili olacak mı? İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitim sistemine geçti. Öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi ise okulların Kasım ayında tatil edilip edilmeyeceği. Yeni eğitim sisteminde Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık ara tatil uygulamasına geçilmişti.

16 KASIM OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönem başında açıklanan takvime göre birinci dönem ara tatili 16 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 20 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. Öğrenciler hafta sonları dahil olmak üzere toplam dokuz (9) gün tatil yapacak. Öğretmenler ise o hafta içerisinde okullara gidip yüz yüze mesleki çalışmalar gerçekleştirecek.

2020 – 2021 MEB TAKVİMİ

16 KASIM - 2020 KASIM BİRİNCİ ARA TATİL

25 OCAK - 5 ŞUBAT YARIYIL TATİLİ

12 NİSAN - 16 NİSAN İKİNCİ ARA TATİL

18 HAZİRAN 2021 YAZ TATİLİ BAŞLANGICI

OKUL SINAVLARI NASIL OLACAK?

Yüz yüze eğitim faaliyetleri ile birlikte uzaktan eğitim faaliyetlerinde ölçme ve değerlendirme yani sınav kapsamına alınacak. Haftada 5 gün yüz yüze eğitim alan köy okullarında salgın öncesinde olduğu gibi yürütülecek. Haftada 2 gün yüz yüze eğitime devam eden okullarda ise sınav tarihlerine okullardaki zümre başkanları karar verecek. Sınav tarihleri e-Okul üzerinden en az 1 hafta önce öğrencilere duyurulacak. İşte MEB tarafından gönderilen yazıdan öne çıkan satır başları;

Sınavlar okul ortamında yapılacak, ancak kendisinde veya ailede birlikte kaldığı bireylerden herhangi birinde kronik rahatsızlığı bulunan ya da Kovid 19 salgınından dolayı hasta veya temaslı olan öğrenci okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacak.

TAKVİM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.