İl içi öğretmen atama yer değiştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ?

İl içi öğretmen atama yer değiştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ?

İl içi öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme taleplerinin alınmasının ardından MEB yapılan başvuruları değerlendirerek sonuçları açıklayacak. 8-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınan il içi öğretmen atama başvurularını valilikler değerlendirecek. Peki öğretmenlerin il içi atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı 4,5 ve 6. hizmet bölgelerinde hizmet veren okul ve kurmlarda görev yapan ve 3 hizmet yılını doldurduktan sonra atama talebinde bulunmaya hak kazanan öğretmenlerin il içi öğretmen atamalarına başvurularını aldı. MEB öğretmenlere 3 yıllık hizmet süresinin sonu olarak 31 Aralık 2020 tarihini koydu. 

İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU TARİHLERİ
Milli Eğitim Baknlığı bünyesinde görev yapan ve ilgili hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmenlerden 3 yılını dolduran öğretmenlerin başvuruları 8 Temuz 2021 tarihinde başladı ve süre 14 Temuz 2021'e kadar devam eti.
Öğretmenler il ili öğretmen atama başvurularında 40 okula kadar tercih yapabildiler.

İL İÇİ ATAMALAR NE ZAMAN SONUÇLANACAK VE AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvim doğrultusunda 8-14 Temmuz tarihleri arasında alınan il içi öğretmen atama başvuruları 27 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak.

ATAMALARDA HANGİ HUSUSLAR DİKKATE ALINACAK?
İl içi öğretmen atamalarında öğretmenlerin puan üstünlüğüne bakılacak. Hizmet puanı üstün olan öğretmen istediği tercihe yerleşecek. Ancak, hizmet puanlarının eşit olması durumunda hizmet sürelerine bakılacak ve hizmete daha erken başlayan öğretmenlerin ataması yapılacak. Hizmet sürelerinin de eşitliği durumunda ise bilgisayar tarafından yapılan kura ile atamalar yapılacak.

İl İçi öğretmen atamaları yapıldığında sonuçlar sitemizde açıklanacaktır.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.