İlkokulda Canlı Derse Katılmayan Öğrenciye Nasıl Not Verilecek?

İlkokulda Canlı Derse Katılmayan Öğrenciye Nasıl Not Verilecek?

MEB'in yayımladığı yazıya göre düşük notlu karneler sorun yaratacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'nın yayımladığı resmi yazıya göre ilkokulda sınav yapılmayacak ve karne notları derse katılımlara göre verilecek. Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılının büyük bir kısmı yüz yüze eğitim ile geçmiş olacak.

 Bu süreçte yüz yüze eğitime hiç gelmeyen veya gelemeyen, uzaktan/online eğitime hiç gelmeyen veya gelemeyen öğrencilere nasıl değerlendirme yapılacak? Bu öğrenciler nasıl karne alacak? Öğretmenler, değerlendirmek için yeteri kadar vakit geçiremediği öğrenciye nasıl karne notu verecek? gibi sorular şimdiden akılları karıştırmaya başladı.

 İçinde bulunduğumuz süreçte öğrenciler ile yeteri kadar etkileşimi olmayan ve bu etkileşim ve iletişimsizliğin kırsal yerler başta olmak üzere bazı bölgelerde yüksek oranda olduğu düşünüldüğünde bir çok öğrencinin karne durumunun zayıf olarak değerlendirileceği düşünülmektedir.

 Bu durum aile ve öğrencide olumsuz duyguların gelişmesine yol açabileceği gibi bölgesel farklar da olası karne adaletsizliğini perçinlemiş olacaktır. Bu durumda daha hassas davranılarak yeni kararların alınması gerekmektedir.

 Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni adımların atılması beklenmektedir.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.