Mahmut Özer ek öğretmen atamasıyla alakalı sinyalleri verdi

Mahmut Özer ek öğretmen atamasıyla alakalı sinyalleri verdi

Mahmut Özer ek öğretmen atamasıyla alakalı sinyalleri verdi

8 Mayıs tarihinde 45 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmişti. Lakin öğretmenlerimizin talebi Cumhuriyetimizin 100. yılında ek öğretmen ataması olması hasebiyle ek 55 bin öğretmen ataması talebi devam ediyordu.

Konu hakkında ilk kez 2 gün önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den sinyal geldi. Sn. Özer hükümetin öğretmen atamaları politikalarına devam ederek ''2022 Kpss ile ilgili ilave atamalar olacak, 2023 Kpss ile de 2024 Kpss ile de.'' ifadelerini kullanmıştı. Burada okul öncesi ve rehber öğretmenleri hususunda ihtiyaç olduğunu da belirtmişti.

Bugün A Haber canlı yayınına çıkan Mahmut Özer aynen şu ifadeleri kullandı:

''Sadece rehber öğretmenleriyle ilgili gelen talepler var. Bizim tüm okullara rehber öğretmeniyle alakalı ifademiz farklı şekilde değerlendirildi. Onun bir açıklamasını yapmam lazım. Biz şuanda norm bulunan tüm okullarımıza, rehber öğretmen normu bulunan tüm okullarımıza rehber öğretmen atamasını gerçekleştirdik. Normla ilgili yeni düzenleme yapıyoruz. Mesela ilkokullarda 300 ve fazla öğrenci olduğu zaman rehber öğretmen normu oluşturuluyor. Onları düşürüp mümkün olduğunca rehber öğretmen sayısını arttırma ve çocuklarımıza destek olmayla ilgili de çalışmaları inşallah bu hafta içerisinde nihayetlendireceğiz ve o öğretmenlerimize yakında müjdeli haberi vereceğiz.''

Sn. Özer bu ifadeler ile ek öğretmen ataması hakkındaki beklentileri daha da yükseltmiş oldu.

Rehber öğretmenleriyle alakalı norm çalışmalarının bu hafta içerisinde biteceği söylemi, seçim öncesi açıklanacağı yorumunu getirmiş ve dolayısıyla alelacele yapılan bu çalışmalar neticesinde ek bir öğretmen ataması hakkında hazırlıkların olduğu beklentisini doğurmuş oldu.

Yapılacak ek atama rehber öğretmeni ağırlıklı olacağı belli olmuş oldu lakin sadece rehber öğretmenlerini kapsayacağı yoksa rehber öğretmeni ağırlıklı bir atamanın verileceği konusu soru işareti olarak kaldı. Sn. Özer bir önceki programda 'okul öncesi' bölümünden de bahsetmişti. Bu analizlere dayanarak ek atamanın rehber öğretmeni ağırlıklı olabileceği yorumunu çıakrabiliriz.

Lakin her şeyden önce konuyla alakalı resmi bir açıklama gelmiş değil. Tüm analizler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıklamalarıyla ortaya sunulmuştur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum