MEB; Müdür Yetkili Öğretmen Egzersiz Açamaz!

MEB; Müdür Yetkili Öğretmen Egzersiz Açamaz!

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) verdiği cevapta Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamayacağını belirtti.

MEB; Müdür Yetkili Öğretmen Egzersiz Açamaz!

Sitemiz yazarı öğretmen Arif Muzaffer Kul tarafından geçtiğimiz günlerde kaleme alınan Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz açabileceği konusu yine kendisi tarafından üst mercilere taşındı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) görüş soruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) verdiği cevapta Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamayacağını belirtti.


MÜDÜR YETKİLİ YÖNETİCİ MİDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) yazısında vekaleten dahil yöneticilere ders dışı çalışmalarda (egzersiz) kapsamında ek ders verilemeyeceğini belirtti ve Müdür Yetkili Öğretmenlerin yönetici kimlikleri göz önünde bulundurulduğunda müdür yetkili öğretmenlerin egzersiz açamayacağı bundan dolayı da müdür yetkili öğretmenlere egzersiz çalışması kapsamında ek ders verilemeyeceği belirtildi.


Arif Bey kendisine gelen bu cevabı bizlerle paylaşırken şu açıklamayı yaptı;

"MEB bu konuda müdür yetkili öğretmen olan personeline haksızlık yapıyor. Eğer müdür yetkili öğretmen yönetici ise Müdür Yetkili Öğretmen nöbet ücreti alamaz. Müdür Yetkili Öğretmenin yönetici olduğu hiçbir yönetmelikte yer almıyor. Müdür Yetkili Öğretmen nedir? Müdür Yetkili Öğretmen müdür müdür, müdür yardımcısı mıdır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konuya açıklık getirmeli ve Müdür Yetkili Öğretmen tanımını yönetmelikte açık olarak ifade etmelidir. Şu anda mevcut ve daha önceki yazımda açıkladığım yönetmelikler göz önüne alınarak Müdür yetkili Öğretmenlerin Egzersiz yapabilmesi gerekmektedir. Ancak MEB olumsuz cevap vermiştir. Bu konuyu gerekli yerlere taşıyarak ya yönetmelikte değişilik yapılmasını ya da Müdür Yetkili Öğretmenlerin egzersiz çalışması yaparak egzersiz ek dersi alması adına başvurularımı yapacağım."


[haber id="4335"]

MEB'in Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamaz Yazısı;

Egzersiz Görüş Yazısı

 

MEB Personel, Personel MEB Haber MEB Personel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.