Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödenekleri Ödendi

Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödenekleri Ödendi

Yurtta görev yapan tüm öğretmenlere eğitim öğretime hazırlık ödeneği yatırıldı.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığı ile toplu sözleşmede hakem heyeti kararı ile sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlere 2020-2021 eğitim öğretim yılı için ödenmesi planlanan 1.210 TL'lik ödemeyi gerçekleştirdi.

 Kadrolu öğretmenlere binde 7.59 damga vergisi kesintisi ile 1.200,37 TL, sözleşmeli öğretmenlere ise damga vergisi dışında yapılan %14 SGK kesintisine göre 1.032,35 TL net ödeme yapılmıştır. Eğitim öğretime hazırlık ödenekleri tüm yurtta görev yapan tüm il ve ilçelerdeki öğretmenlerin hesabına yatırılmıştır.

 Yeni göreve başlayan sözleşmeli öğretmenlere mevzuata göre eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin %75'i olan 774,16 TL ödenecektir. Bu ödemeler de yapılmamış ise ivedilikle yapılacak ve bir kaç hafta içerisinde öğretmenlerin hesaplarına yatacaktır.

 Yine toplu sözleşme görüşmelerinde hakem heyeti kararına göre 2021-2020 eğitim öğretim yılında kadrolu öğretmenlere 1.240,44 TL, sözleşmeli öğretmenlere ise 1.066,78 TL net ödeme yapılacaktır. 2022 yılı ve sonrasındaki hazırlık ödeneği ise gelecek toplu sözleşme görüşmelerinde belli olacak.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.