Öğretmenlerin Seminer Videoları EBA'ya Yüklendi

Öğretmenlerin Seminer Videoları EBA'ya Yüklendi

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları için gerekli videolar EBA'da...

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2019-2020 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin seminerlerini 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında yüz yüze yapılacağını açıklamış, daha sonra yapılan açıklama ile seminer çalışmalarının Covid-19 tehlikesi sebebiyle online yapılmasına karar verilmişti.

 Bakanlık, öğretmenlerin seminer çalışmalarıyla ilgili videoları günlük olarak EBA'ya yüklüyor. Öğretmenler, kişisel MEBBİS veya e-devlet şifreleri ile giriş yaparak videoları izleyebiliyor. Videolar, gün içerisinde herhangi bir saatte izlenebiliyor.

 SEMİNER VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 Öte yandan bazı okul müdürlükleri de zoom ve benzeri çevrimiçi programlar ile öğretmenlerle toplantı yapıyor. Seminer çalışmalarına ise yaklaşık 1 milyon öğretmen katılıyor. Öğretmenlerin, seminer videolarını mutlaka giriş yaparak izlemesi gerekiyor. Giriş yapmadan izlenilen videolarda, sistem kullanıcıyı videoyu izlemedi, olarak algılıyor. 23 Haziran 2020 tarihli mesleki çalışma videolarını 600 bini aşkın öğretmenin izlediği görülüyor.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.