Şube Müdürlerinin maaşlarında iyileştirme yapılacak mı? Mahmut Özer'e soruldu

Şube Müdürlerinin maaşlarında iyileştirme yapılacak mı? Mahmut Özer'e soruldu

Şube Müdürlerinin maaşlarında iyileştirme yapılacak mı? Mahmut Özer'e soruldu

Şube müdürlerinin mali ve özlük hakları konusunda iyileştirme yapılması hem şube müdürlerinin hem de sendikaların uzun süredir gündemini meşgul ediyor. Bu konu hakkında adımlar atılmasını, iyileştirmeler yapılmasını talep ediyorlar.

Konu hakkında Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yanıtlaması için soru önergesi verdi.

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Milli Eğitim Bakanı Sn. Mahmut Özer tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla.

1. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan Şube Müdürleri Bakanlığın temel taşlarıdır. Şube müdürleri, maaşlarında iyileştirme yapılması için Bakanlığın bir çalışması var mıdır?

2. Öğretmenlik Meslek Kanunun düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi ve il/ilçe eğitim yöneticilerin de dahil edilmesi düşünülmekte midir?

3. İl/ilçe milli eğitim yöneticilerinin özel hizmet tazminatlarının artırılması için bir çalışma yapılmakta mıdır?

4. İl/ilçe milli eğitim yöneticilerine eğitime hazırlık ödeneği verilmesi düşünülmekte midir?

5. İl/ilçe milli eğitim yöneticilerinin kısa vadede bir çözüm olması adına yönetim karşılığı haftada 40 saat ek ders tahakkuk ettirilmesi mümkün müdür?

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

20 Yorum