Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler resen atanacaklar

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler resen atanacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), zorunlu hizmet yükümlüsü olan öğretmenlerin resen atanacağına dair bilgilendirme mesajı gönderdi.

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler resen atanacaklar

MEB tarafından gönderilen cep telefonu mesajı ile zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin resen atamaya tabii tutulacağı açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda yapılan 2017 il dışı atama yer değiştirme işlemlerinde zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerden zorunlu hizmet olan okullara tercih yapmaları istenmiş, zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin resen atamaya tabii tutulacağı belirtilmişti.RESEN ATAMA YAPILACAK

01.08.2017 tarihinde atılan mesajlarda zorunlu hizmet yükümlüsü oldukları tespit edilen öğretmenlerin zorunlu hizmet olan yerlere resen atanacakları açıklanmış, zorunlu hizmet yükümlülüğü konusunda mazereti olanların da en geç 04.08.2017 tarihine kadar mazeretini sunmaları istenmiştir. Öğretmenlerin mazeretleri varsa kurumlarına 4 Ağustos gününe kadar mazeretlerini sunacaklar. Mazereti olmayan ve zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler MEB tarafından resen atanacaklar.


MEB tarafından zorunlu hizmet yükümlüsü olan öğretmenlere gönderilen kısa mesaj;

Zorunlu Hizmet SMS

2017 iller arası yer değiştirme atama kılavuzu resen atama maddesi;

Resen Atama MEB

ogretmenlericin.com olarak örnek verecek olursak örneğin, Ankara Çankaya'da çalışan ve zorunlu hizmet yükümlüsü olan bir öğretmenin mazereti yoksa bu öğretmen herhangi bir ilin zorunlu hizmet olan okuluna atanabilir. Çankaya'da ki öğretmenin Kırıkkale'de zorunlu hizmet olan bir okula resen atanması da söz konusu olabileceği gibi, Hakkari Çukurca'da bir okula da atanması gerçekleşebilir. Zorunlu hizmet yükümlüsü olan ve resen atamaya tabii olacak öğretmenler için geçerli bir mazeret varsa resen atamaları sonraki seneye ertelenecek. Ertesi sene de aynı mazeret durumunu sunarak tekrar zorunlu hizmet yükümlülüğü ertelenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum