Anasınıfı kayıt erteletme ve birinci sınıfa kayıt ettirme veli dilekçesi örneği

Anasınıfı kayıt erteletme ve birinci sınıfa kayıt ettirme veli dilekçesi örneği

Anasınıfında kaydı çıkan 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar ilkokul birinci sınıfa kaydedilebilmektedir.


Anasınıfı kayıt erteletme ve birinci sınıfa kayıt ettirme veli dilekçesi örneği

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında okula kayıt yaşı sorgulama sonucu anasınıfı, anaokulu veya uygulama sınıfına kayıt olarak okul öncesi eğitim alması gereken öğrencilerden 66, 67 ve 68 aylık çocuklar velisinin yazılı isteği ile ilkokul birinci sınıfa kayıt olabilmektedir.


OKUL ÖNCESİNE KAYDI ÇIKANLAR


30827 sayılı 10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ilköğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklerden biriside ilkokula kayıt olacak olan çocukların durumları ile ilgili oldu. Eylül sonu baz alındığında 72 ay ve üzeri çocuklar zorunlu olarak birinci sınıfa kayıt olurken bu çocukların okul öncesi eğitime yönlendirilmesi mümkün değil. Okul öncesi eğitime kaydı çıkan çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanlar ise velinin talebi ile ilkokul birinci sınıfa gidebilmektedir.


DİLEKÇE VERİLMESİ LAZIM


Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinde bu hususla ilgili yer alan madde;İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.Mevzuatta yer alan bu maddeye göre 66-67-68 aylık çocuklar ilkokul birinci sınıfa kayıt olabilirler. Bunun için çocukların velisi tarafından okula dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.


TIKLAYIN>>> İLKOKULA KAYIT İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Çocuğunu anasınıfı yerine ilkokul birinci sınıfa göndermek isteyen veli bu dilekçeyi doldurarak okula vermesi gerekmektedir.


NOT: İlkokul birinci sınıfa veli dilekçesi ile kayıt yaptırma işlemi sadece 66-67-68 aylık çocuklar içindir. 65 ay ve altı çocukların kaydı okul öncesine olmaktadır. Detaylar için tıklayınız;


https://kayityasihesaplama.ogretmenlericin.com/

[haber id="36200"]


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum