Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi değişti

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi değişti

MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi değişti ve Bakanlık tarafından değişiklikler sonrası son hali de eğitim kurumlarına gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi değişti

"Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge" 08/08/2018 tarihli ve 83203306/10.04-E.14420731 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile yürürlüğe girdi. MEB eğitim kuruları ve zümreleri yönergesinde değişikliğe gitmiş oldu.

MEB'DEN YÖNERGE DEĞİŞİKLİĞİ


Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi son hali yayınlandı. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 09.08.2018 tarihli, 14476908 sayılı MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi konulu resmi yazı tüm eğitim kurumlarına gönderildi.

DEĞİŞİKLİK YAPILMA SEBEBİ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından MEB onayına sunulan yönergede değişiklik yapılmasının gerektiği açıklandı. Açıklamada "25/08/2017 tarihli ve 83203306-10.04-E.12827610 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe giren "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi" değişen, gelişen şartlar ile ortaya çıkan ihtiyaçlar ve yargı kararları doğrultusunda söz konusu Yönerge hükümlerinde değişiklik ve düzenleme yapılması ihtiyacı doğmuştur." ifadelerine yer verildi.

EĞİTİM KURULLARI VE ZÜMRELERİ YÖNERGESİ


Yönergenin amacı; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim kurulları ve zümrelerin oluşturulmasına yönelik temel ilkeleri, yönetimi, işleyişi ve işlevlerini düzenleyerek eğitim kurumlarının birbirlerini tanımasını, tamamlamasını ve bir bütün oluşturmasını sağlamak; eğitim kurumlarını çevre ile her alanda iş birliğine teşvik etmek; eğitim kurumlarında öğretim programlarını uygulama sürecinde eğitim kurumu, ilçe, il ve ülke genelinde birliktelik sağlamak; alınan karar ve sonuçların e-Kurul ve Zümre Modülü üzerinden izleme ve değerlendirilmesinin yapılmasını sağlamaktır. MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile ilgili eğitim kurulları ve zümrelerin oluşturulmasına ilişkin esas ve usulleri kapsamaktadır.

MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi son ve güncellenmiş hali için TIKLAYINIZ

[haber id="33001"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.