İzmir Depreminde Hayatını Kaybeden Öğretmen ve Öğrencilerin İsimleri Okullarda Yaşatılsın

İzmir Depreminde Hayatını Kaybeden Öğretmen ve Öğrencilerin İsimleri Okullarda Yaşatılsın

İzmir Depreminde Hayatını Kaybeden Öğretmen ve Öğrencilerin İsimleri Okullarda Yaşatılsın

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde İzmir ilinde meydana gelen deprem, tüm toplumu derinden sarsmıştır. Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK yaptığı açıklamada Ağustos-Ekim ayları arasında 50 okulda eğitimi durduklarını ve okulların yıkım işlemlerinin yapıldığını ifade etmişti. Bu yıkılan okulların yenileri yapılıp eğitim-öğretime başladıklarında depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin adlarının verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunduk.
 
Sayı :  2011-20/6050                                                                                      Tarih:04/11/2020
Konu: Deprem Bölgesinde Deprem Öncesi Yıkılan Okullar
    
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
  
İlgi: a) 09/11/1982 Tarih ve 17863 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan T.C. Anayasası
        b) 24/06/2017 Tarih Ve 30106 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma Ve Ad Verme Yönetmeliği
 
        Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde İzmir ilinde meydana gelen deprem, tüm toplumu   derinden sarsmıştır. Yaraların sarılması amacıyla toplum ve devlet olarak seferber olunmuştur.
       Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK yaptığı açıklamada Ağustos-Ekim ayları arasında 50 okulda eğitimi durduklarını ve okulların yıkım işlemlerinin yapıldığını ifade etmişti. Bu yıkılan okulların yenileri yapılıp eğitim-öğretime başladıklarında depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin adlarının verilerek öğretmen ve öğrencilerimizin adlarının okul adları ile yaşatılmalarının yerinde bir uygulama olacağını düşünmekteyiz.
       Gereğini arz ederiz.

Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.