ÖĞRETİCİ: MEB 1709 ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARINDA MAHKEME KARARINI UYGULAMALIDIR

ÖĞRETİCİ: MEB 1709 ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARINDA MAHKEME KARARINI UYGULAMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yıllardır çözülmeyen 1709 şube müdürlüğü atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

2014 yılında 1709 şube müdürlüğü kadrosuna atamalar yapılmış ve bu atamalar Danıştay tarafından kesin olarak iptal edilmişti.


Ancak MEB bu iptal kararlarını uygulamamış, yeni bir duyuruya çıkmıştır. Yeni duyuruya göre geçmişte yapılan atamalar iptal edilmeyecek, sözlü ve yazılı puan ortalaması 76,333 ve üstü olanlara bir defaya mahsus yeni bir atama hakkı verilecektir.


MEB 'in bu duyuru ile yargı kararlarını uygulamamaktadır. Buradaki mağduriyet zaten mülakatlarda yaşanmış iken yazılı ve sözlü puan ortalamasının 76,333 istenmesi kabul edilemez.
MEB mahkeme kararlarını uygulamalı, 1709 şube müdürü atamaları iptal edilerek mağduriyete yol açmayacak hukuka uygun yeni bir düzenleme yapılmalıdır.
 
Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.