2020 LGS Sınav Soruları Tüm sorular

2020 LGS Sınav Soruları Tüm sorular

2020 LGS Sınav Soruları Tüm sorular

2020 LGS Sınav SorularıMEB’in bugün gerçekleştirdiği LGS sınav soruları

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020 yılı Liselere Geçiş Sınavı(LGS) bugün gerçekleştirildi. Sınav, iki oturum halinde Covid-19’a karşı alınan sıkı önlemler eşliğinde 81 ilde eş zamanlı olarak tamamlandı.

LGS’nin ilk oturumu bu sabah 09.30’da başladı ve adaylara 75 dakika süre verildi, 10.45’te tamamlandı.

İkinci oturum ise aranın ardından 11.30’da başladı ve adaylara tanınan süre 70 dakika oldu. İkinci oturumun 12.50’de bitmesi ile 2020 yılı LGS sınavı tamamlanmış oldu.

 Yüz binlerce 8. sınıf öğrencisi dilediği liseye girmek için sınavda ter döktü.Şimdi merak edilen soru şu: 2020 MEB LGS sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

 Sınav evraklarının bakanlığa ulaşmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı sınav sorularını ve cevaplarını yayımlayacak.

Fakat adaylar sınavlarının nasıl geçtiğini, hangi soruları doğru hangilerini yanlış yaptığını ve özellikle kararsız kaldıkları soruların cevaplarının ne olacağını merak ediyor.

 Biz de 2020 LGS Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil(İngilizce), Din Kültürü, İnkılap Tarihi derslerinde çıkan soruları ve muhtemel cevapları sizler için derledik.

 Koronavirüs pandemisi sebebiyle bu yıl 8. sınıf 1. dönem konuları içerisinden yapılan LGS sınav soruları ve cevapları şöyle:

2020 TÜRKÇE LGS SORULARI VE CEVAPLARI

2020 MATEMATİK LGS SORULARI VE CEVAPLARI

2020 FEN BİLİMLERİ LGS SORULARI VE CEVAPLARI

2020 DİN KÜLTÜRÜ LGS SORULARI VE CEVAPLARI

2020 İNKILAP TARİHİ LGS SORULARI VE CEVAPLARI

2020 İNGİLİZCE LGS SORULARI VE CEVAPLARI

* Yukarıda yer alan soru ve cevaplar resmi nitelik taşımamakta olup muhtemel cevapları içermektedir. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

*Soru ve cevap bilgisi geldikçe güncelleme yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.