Bilsem Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak.İşte 2020 Bilsem sınav sonuçlarının açıklanacağı o tarih.

Bilsem Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak.İşte 2020 Bilsem sınav sonuçlarının açıklanacağı o tarih.

2020 Bilsem Sonuçları için bekleyiş sürüyor.Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? MEB tarafından yapılan açıklamalr ve son gelişmeler.

Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 16 Mart tarihinden sonra hafta sonları yapılan Bilsem Grup tarama sınavları koranavirüs salgını nedeniyle yapılamadı.Bundan ötürü Bilsem Sınav sonuçları açıklanamıyor. Peki, Bilsem sınav sonuçları için bekleyiş ne  kadar sürecek bu konuda son gelişmleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Üstün yetenekli çocukları seçme sınavı olan Bilsem sınavları her hafta sonu belirlenen okullarda tablet üzerinden yapılıyordu.Normal şartlar altında 22 Nisan 2020 tarihinde 2020 Bilsem sonuçları açıklanacaktı.Fakat bilindiği üzere mevcut gelişmelerden dolayı sınav sonuçları açıklanamadı ve sınav sonuçları  içinde MEB tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Tüm öğrenciler Bilsem sınavına girmeden sınav sonuçları açıklanabilir mi? Çok zor bir olasılık çünkü en az 6 haftalık bir süre içerisnde sınava girmeyen öğrenciler var .Bu öğrencileri bırakıp Bilsem sınav sonuçlarını açıklamak  hukuki sorun doğurul ve bundan ötürü böyle bir olasılk çok zor.

Peki , Bilsem sınavına girmeyen öğrenciler ne zaman sınava girecek ? MEB bilsem sınavları için bir takvim açıklamadı koranavirüs salgını gidişatına göre haziran ayı içerinden kalan öğrenciler için bir sınav takviminin düzenlenmesi bekleniyor.

Sonuç olarak 2020 Bilsem sınav sonuçları mevcut duruma göre nezaman açıklanacağı konusunda kesin bir ifade kullanmak çok zor.Bilsem sınav sonuçlarına dair yapılacak açıklamaları Haberea.com sitemizde bulabileceksiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.