LGS Tercihler ve Kayıt İşlemleri Ne Zaman Olacak?

LGS Tercihler ve Kayıt İşlemleri Ne Zaman Olacak?

20 Haziran 2020’de Yapılan LGS’nin Tercih ve Kayıt İşlemleri Ne Zaman Belli Olacak?

20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS’nin sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler ne zaman verilecek ve kayıt işlemleri ne zaman yapılacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS Tercihleri ne zaman yapılacak?

16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak olan LGS’de tercihlerin ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Ancak, geçtiğimiz yıl baz alınırsa LGS sonuçları 24 Haziran'da açıklanmış, 25 Haziran tarihinde tercih tabloları yayımlanmış ve 1-12 Temmuz tarihinde tercihler alınmaya başlanmıştı.

Bu yıl LGS sonuçlarının 16 Temmuz tarihinde öğrencilerin erişimine açılacağı baz alınırsa süreç şu şekilde ilerleyecektir;

17 Temmuz: tercihlere esas kontenjan tablolarının ilanı

23 Temmuz-4 Ağustos: yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması

14 Ağustos: yerleştirme sonuçlarının ve boş kontenjanların ilan edilmesi

21 Ağustos: yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvurularının alınması

Yayımlanan tarih bilgileri tahmini olup, Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yerleştirme sürecine göre hesaplanmıştır. Bakanlığın tarihlerle ilgili resmi açıklamasının 16 Temmuz'da yapılması bekleniyor.

ÖZEL HABER/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.