YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS 2020 tercihleri için verilen süre doldu. Tercih işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren üniversite adayları şimdi YKS sonuç tarihini ve adresini merak ediyor. Tercihler gibi sonuç işlemleri de online sistem üzerinden gerçekleşecek. Peki, üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilecek? Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

YKS tercihleri, 6-14 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2020-YKS) giren adaylar, tercihlerini 14 Ağustos’ta saat 23.59'a kadar gerçekleştirdi. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercihleri için net tarih verilmedi ancak kayıt takvimi nedeniyle üniversite tercih sonuçlarının, en geç 31 Ağustos tarihine kadar erişime açılması bekleniyor. 

Geçen yıl 29 Temmuz'da sona eren tercihlerin sonuçları 6 Ağustos'ta ilan edilmişti. Bu süre hesap edildiğinde 2020 YKS tercih sonuçlarının 22 Ağustos'ta açıklanması kuvvetle muhtemel.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.