2022 İl İçi Atama Takvimi Bekleniyor

2022 İl İçi Atama Takvimi Bekleniyor

Öğretmenler tarafından 2022 il içi atama takvimi bekleniyor. Gözler MEB'de...

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022 il içi atama takvimi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Öncelikle emekli olacak personel sayısı belirleme çalışmaları başladı. Bu kapsamda eğitim kurumu yöneticisi ve öğretmenlerden 2022 yılı Haziran-Temmuz emeklilik döneminde başvuru yapmak isteyenlerin MEBBİS e-Personel Kişisel Bilgi Modülü “Emeklilik Ön Başvuru” ekranından 22 Nisan 2022 - 22 Mayıs 2022 tarihleri arasında emeklilik ön başvuruları alınacak.

Bu sayede il içi atamalarda bu kadroların da boş gösterilmesi amaçlanıyor.

Peki 2022 il içi atama takvimi nasıl olur?

Son birkaç yıldır takip ettiğimiz süreçte, il içi atama süreci temmuz ayında başlıyor. Daha önceki yıllarda ise mayıs ayında süreç başlatılırdı.

İl içi atamaların temmuz ayına bırakılmasının bir numaraları sebebi, emekli olacak öğretmenlerden boşalacak kadroların da il içi atamalara yansıtılması.

MEB'den şu ana kadar 2022 il içi atama takvimi açıklaması gelmemiş olması da yine temmuz ayında yapılacağı ihtimalini güçlendiriyor.

2021 il içi atama takvimi nasıl olmuştu?

2021 yılında MEB tarafından açıklanan il içi atama takvimi şu şekilde olmuştu:

  • Başvuruların Alınması: 08-14 Temmuz 2021
  • Atamaların Valiliklerce Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı: 16 Temmuz 2021
  • İlişik Kesme: 2 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.